Viteo website

Category: Albanian

10 ushqime të shëndetshëm për të njeriut

– Honey – pastron enët e gjakut, anti-inflamator dhe antibacterial, antibiotik, antipiretik dhe antitussive. Ju ndihmon të fle, heq stresin dhe balancon presionin. Vetitë shëruese të mjaltit për trajtimin e sëmundjeve të traktit urinar, gurët në veshka, sëmundje inflamatore të zorrëve dhe diarre. Mjaltë Dhunimi ka veti të spastrimit, është i butë në të mëlçisë. […]

Më të mira të lirë kamera kompakte digjitale

Canon PowerShot A3200 IS Canon PowerShot A810 Fujifilm FinePix T350 Fujifilm FinePix AX500 Nikon Coolpix L25 Nikon Coolpix L26 Nikon Coolpix S4300 OLYMPUS VG-160 OLYMPUS VR-360 Pentax Optio LS465 LUXMEDIA Praktica 14-Z51 SONY Cyber-shot DSC-W610 SONY Cyber-shot DSC-W630   Dukje / Ergonometria – Më e keqja: Nikon Coolpix L25, Nikon Coolpix L26 – një plastike, […]

Sytë Burning – Sytë kimik – pinching sytë

– Mungesa e vitaminës B grupit – Chlamydia – Kozmetikë – Pirja e duhanit – Lentet e kontaktit – Conjunctivitis viral – Alergjia – Bakteret – aureus, Streptococcus, bakter coryneform – Infeksion mikotik i këmbës sistemik – Dietë monoton – alkoolizmi – Sasia e pamjaftueshme e gjumit – Qëndruar në një dhomë me ajër të […]

Filma Poker – Filma si “beisbolli” – filma me bixhozit

Beisbolli (beisbolli) (1998) Hije (Hije) (2003) – kazinotë ilegale në Los Angeles, gënjeshtra dhe mashtrime, film origjinal në këtë kategori. Sydney (1996) – historia e lojtar 60 vjeçar i cili e kalon kohën e tij të lirë në kazinove. Stuey (lojtar poker) (2003) – historia lojtari më i mirë në historinë e poker. Historia Stu […]

Më dietë – dietë të rangut botëror – Aktorët Ushqimi dhe yjet

Atkins Diet – një të lartë, të rrezikshme për amatorë, nuk përdoret për më shumë se dy javë. Rating 3/10. Ushqimi Hay – duhet të hani proteina dhe perime veç e veç. Ju duhet të heqë dorë sheqer, ëmbëlsirat, alkoolit, kafe të fortë. Rating 4/10 Ushqimi i Kopenhagenit – zgjat 13 ditë, në bazë të […]

Audio pajisjet për shtëpi – altoparlantëve fund të lartë

Më të lartë fund kolona: Precision Tannoy – Kolonat skoceze paraqitnin një përfaqësim real të bas të thellë, të thellë dhe të shëndoshë të ulët lirshëm në të gjithë grupit. Tannoy GLENAIR – përkushtim të madh në detaje duke ruajtur ngjyrën dhe shpejtësinë e zërit. Ata nuk kanë nevojë për më shumë pushtet. Tannoy Definition […]

Mjekësia kineze – Çfarë duhet të hani – mos Çfarë duhet të hani

Sa ujë ju duhet të pini: – Ajo nuk duhet të jetë shumë për të pirë – Pini si të nevojshme – Dëshira është e varur nga sasia e sodiumit në dietën tuaj   Qumështi duhet të konsumohen apo jo: – Qumështi nuk është një ushqim i përshtatshëm – Konsumi i rregullt çon në: * […]

Makina markë – Makina seri-prodhuar

Shumica e prodhuar në masë markave të automobilave: Acura – markë japoneze, shitur në SHBA, Kanada, Hong Kong, Meksikë dhe Kina. Aixam – një kompani e Francës, prodhon makina mini. Alfa Romeo – një kompani italiane e themeluar në vitin 1906. Aro – Kompania rumune. Aston Martin – Bazuar në Mbretërinë e Bashkuar. Audi – […]

Kërpudha ushqimor – lloje të kërpudhave helmuese

Shumica e llojeve të kërpudhave ushqimor:   – Kërpudha perle (Pleurotus ostreatus) – Boletus (Boletus Erythroporus) – Kërpudha ombrellë (Macrolepiota Procera) – Goose Gjelbër (Tricholoma Equestre) – Russula (Russula Alutacea) – Kolchak obłączasty (Hydnum repandum) – Gjyshja Leccinum (Leccinum scabrum) – Leccinum kuqe (Leccinum rufum) – (Cornucopioides Craterellus) – Chanterelle aromatik false (Clitocybe Odora) – […]

Nevoja trupit Daily për ujë – mangësi dhe simptomat e tepërta

Nevoja e trupit për ujë është nga 30ml për kilogram 45ml. Mbajtjen e ujit edemë zbuluar. Edema – mbajtje të ujit në hapësirën ndërqelizor   Arsyet për akumulimin e ujit: – Estrogjenit Teprica – Marrja e kontraceptive orale – Teprica natriumi në dietën – Futje Teprica alkoolit – Mungesa e aktivitetit fizik – Dështimi i […]