Viteo website

Category: Macedonian

10 најздравите видови храна за човечка

– Мед – чисти крвните садови, анти-воспалителни и антибактериски, антибиотик, antipyretic и antitussive. Ви помага да спијат, ги ублажува стресот и балансира притисок. На лековитите својства на медот за лекување на болести на уринарниот тракт, камен на бубрег, воспалителна болест на цревата и дијареа. Силување мед нема чистење својства, е нежен врз црниот дроб. Се […]

Најдобар буџет Компактен Дигитални фотоапарати

Канон PowerShot A3200 IS Канон PowerShot A810 Fujifilm FinePix T350 Fujifilm FinePix AX500 Nikon Coolpix L25 Nikon Coolpix L26 Nikon Coolpix S4300 OLYMPUS VG-160 OLYMPUS VR-360 Pentax Optio LS465 LUXMEDIA Praktica 14-Z51 Sony Cyber-shot DSC-W610 Sony Cyber-shot DSC-W630   Изглед / Ергономија – Најлошото: Nikon Coolpix L25, Nikon Coolpix L26 – пластична, играчка дизајн, Sony […]

Гори очи – Суви очи – стискање очи – Причини

– Недостаток на витамин Б група – Chlamydia – Козметика – Пушењето е – Контактни леќи – Вирален конјунктивитис – Алергии – Бактериите – стафилококи, стрептокок, коринеформни бактерија – Системски микоза – Монотоно исхрана – Алкохолизам – Недоволна износ на спиење – Останете во соба со клима уред – Несоодветна исхрана – Себороичен дерматитис – […]

Покер Филмови – Филмови како “Rounders” – филм за коцкање

Rounders (Rounders) (1998) Сенка (сенка) (2003) – незаконски казина во Лос Анџелес, лаги и измама, на оригиналниот филм во оваа категорија. Сиднеј (1996) – приказната за 60-годишниот коцкар кој го поминува своето слободно време во казина. Stuey (покераш) (2003) – приказната најбољи покераш во историјата. Историја Сту Ungar. А мора да се прочита. Среќа вас […]

Повеќето исхрана – исхрана светот пласман – Исхрана актери и ѕвезди

Аткинс диетата – богата со масти, опасни за аматери, не се користи за повеќе од две недели. Оценка 3/10. Сено Исхрана – треба да јадат протеини и зеленчук одделно. Треба да се откажат од шеќер, слатки, алкохол, силна кафе. Оценка 4/10 Исхраната на Копенхаген – трае 13 дена, врз основа на месо, млечни производи, риба […]

Аудио опрема за дома – Звучници high-end

Повеќето говорници висок границите за Класа:   Tannoy прецизен – шкотски колони презентирање реална претстава на длабок, длабок бас и ниско звук слободно низ бендот. Tannoy Glenair – голема посветеност на деталите, додека одржување на бојата и брзината на звукот. Тие не треба премногу моќ. Tannoy дефиниција – Моќен бас, совршено организиран простор, кабинети заврши […]

Кинеска медицина – Што да јадете – не Што да јадете

Здрава храна – нездрава храна – Што да се избегне Колку вода треба да се пие: – Тоа не треба да биде многу да пијат – Пијте колку што е потребно – Желбата е зависен од количината на натриум во вашата исхрана   Млеко треба да се консумира или не: – Млекото не е погодна […]

Автомобили сериски произведени

Повеќето масовно произведени автомобили брендови: Acura – јапонски бренд, продадени во САД, Канада, Хонг Конг, Мексико и Кина. Aixam – компанија од Франција, произведува мини автомобили. Alfa Romeo – во некоја италијанска компанија основана во 1906 година. Aro – Романскиот компанија. Астон Мартин – Со седиште во Велика Британија. Ауди – компанијата се наоѓа во […]

Печурки за јадење – печурки собираш – видови на отровни печурки

Повеќето видови на печурки за јадење:   – Oyster печурки (Pleurotus ostreatus) – Boletus (Boletus Erythroporus) – Чадор печурка (Macrolepiota Procera) – Гуска зелено (Tricholoma Equestre) – Russula (Russula Alutacea) – Kolchak obłączasty (Hydnum repandum) – Leccinum баба (Leccinum scabrum) – Leccinum црвена (Leccinum rufum) – (Craterellus cornucopioides) – Мирисна лажни Chanterelle (Clitocybe Odora) – […]

Телото потребата за вода – дефицит и вишок симптоми

Потреба тело за вода е од 30ml до 45ml килограм. Задржување на водата откри едем. Едем – задржување на водата во меѓуклеточната простор   Причините за акумулација на вода: – Вишокот на естроген – Преземање на орални контрацептиви – Вишокот на натриум во исхраната – Вишокот алкохол – Недостаток на физичка активност – Ренална слабост […]